امروز پنجشنبه , ۹ بهمن ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / سرگرمی / حاشیه و اخبار چهره ها / بیوگرافی محمدعلی فردین و آشنایی بیشتر با این هنرمند محبوب و جاودانه سینما

بیوگرافی محمدعلی فردین و آشنایی بیشتر با این هنرمند محبوب و جاودانه سینما

 محمدعلی فردین یکی از بازیگران مطرح در سال های قبل از انقلاب می باشد. این هنرمند علاوه بر بازیگری، کشتی گیر و کارگردان سینما نیز فعالیت داشته است. برای شناخت بیشتر با بیوگرافی محمدعلی فردین هنرپیشه پیشکسوت سینما و تلویزیون همراه با کارنامه هنری و همچنین تصاویر دیدنی و جذاب وی در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

بیوگرافی محمد علی فروتن همراه با تصاویر خانوادگی وی

زنده یاد محمدعلی فردین یکی از هنرمندان مشهور و سرشناس ایرانی بود. وی متولد ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۰۹ در تهران چشم به جهان گشود و همچنین مدرک دیپلم دارد.

عکس و بیوگرافی محمدعلی فردین

محمدعلی فردین در خانواده ای هنرمند به دنیا آمد، اولین فرزند خانواده می باشد تنها دوبرادر به نام ایرج و عباس و یک خواهر دارد. علی گل فردین پدر وی، کارمند اداره تسلیحان و همچنین از بازیگران تئاتر، کار های مولیر اجرا می کرد.

محمدعلی فردین در سن ۱۸ سالگی به خدمت سربازی رفت و دو سال در نیرو هوایی ارتش خدمت کرد.

زندگینامه محمدعلی فردین

بیوگرافی محمدعلی فردین +عکس

شرحح ال خاص محمدعلی فردین

زندگینامه محمدعلی فردین

بیوگرافی محمدعلی فردین همراه با تصویر

ازدواج محمد علی فردین

در ادامه بیوگرافی محمدعلی فردین، وی در سن ۱۹ سالگی با خانم مهری خمارلو ازدواج کرد و حاصل این ازدواج چهار فرزند به نام عاطفه، آمنه، سعید سیاوش بود

مهری خمارلو درباره آشنایی ازدواج با همسرش اعلام کرده :

فردین دوست برادرم بود، با هم ورزش می کردند و موجب آشنایی مختصر من و فردین شد، پیشنهاد ازدواج از طریق برادرم مطرح شد، او بسیار سر به زیر و محجوب بود، او با نوزده سال سن و من هم هفده ساله در همان سال ازدواج کردیم.

زندگینامه محمدعلی فردین و همسرش

عکس محمدعلی فردین و همسرش

شرح زندگی محمدعلی فردین

عکس متفاوت محمدعلی فردین

بیوگرافی محمدعلی فردین و همسرش

عکس دو نفره محمدعلی فردین در کنار پسرش

آغاز کشتی محمد علی فردین

محمدعلی فردین از ۵ سالگی در رشته های ورزشی همچون شنا، ژیمناستیک، فوتبال شرکت می کرد. وی به باشگاه نیرو رفت و زیر نظر استاد کیومرث ابوالملوکی به آموزش فن کشتی پرداخت. کیومرث ابوالملوکی در مورد محمد علی فردین بیان کردند:

محمدعلی بسیار باهوش بود. فنون کشتی را به راحتی یاد می گرفت و راحت تر از آن اجرا می کرد بیش از آن که از زور بازو و قدرت خود استفاده کند، از هوش و ذکاوت خود بهره می برد.

در ادامه بیوگرافی محمدعلی فردین، وی بعد از گذشت زمان به باشگاه تهران رفت و در آنجا با حبیب الله بلور و غلامرضا تختی کشتی گیر مشهور ایرانی آشنا شد و بعد از آن کشتی را به صورت جدی پیش گرفت. فردین برای اولین بار در سال ۱۳۳۲ در مسابقات قهرمانی کشور در رشته آزاد اصفهان مدال برنز کسب نمود. وی دوباره سال ۱۳۳۳ تیم ملی در وزن ۷۳ کیلو گرم انتخاب شد و سپس در سال ۱۹۵۴ دومین دوره مسابقات جهانی در توکیو به همراه محمد مهدی یعقوبی، ناصر گیوه چی، توفیق جهانبخت، محمود ملا قاسمی، عباس زندی، احمد وفاداری، غلامرضا تختی اعضای تیم ملی را تشکیل دادند و در نتیجه در مسابقات تیم ایران دو مدال طلا در اوزان ۷۹ کیلو گرمی به دست آورد.

بنابراین وی به دلیل آسیب دیدگی مجبور شد با دنیای کشتی خداحافظی کنی.

زندگینامه خواندنی محمدعلی فردین

گالری شخصی محمدعلی فردین

تاریخچه زندگی محمدعلی فردین

ورود با بازیگری

در این بخش از بیوگرافی محمدعلی فردین به ورود به بازیگری اش می پردازیم: ورود فردین در عرصه بازیگری بطور اتفاقی بود در سال ۱۳۸۸در سن ۲۹ سالگی برای دیدن فیلمی به سینما رفته بود ولی متاسفانه برای او بلیط تمام شد و گیشه بلیط فروشی بسته شد و در عین حال دکتر اسماعیل کوشان کارگردان و بازیگر تلویزیون برای بازی در سینما دعوت نمود.

بنابراین محمد علی در سال ۱۳۳۸ با فیلم چشمه آب حیات، نخستین فعالیت بازیگری خود را آغاز نمود. از بهترین و پر فروش ترین فیلمی که وی در آن به ایفای نقش پرداخته است می توان به آقای قرن بیستم به اشتهار رسید اشاره نمود.

بیوگرافی محمدعلی فردین و عکس

پرستو صالحی در کنار نوه های محمدعلی فردین

زندگینامه محمدعلی فردین و گالری جدید

فیلم گنج قارون

محمد علی با فیلم های فردا روشن است و نیمه شب در سینما چهره اش شناخته شد. ولی در سال ۱۳۴۴ با فیلم گنج قارون به کارگردانی سیامک یاسمی بار دیگر به شهرت زیادی دست یافت. فیلم گنج قارون در سینما های جنوب شهر تهران به قیمت پایین تری فروخته شد و تقریبا کل افراد این ناحیه از شهر و حتی شهرستان ها چند باری به دیدن فیلم رفتند. این فیلم در سال ۴۴ حدود ۵/۳ میلیون تومان فروش داشت و نزدیک به ۲ میلیون نفر از این فیلم دیدن نمودند. در نتیجه فیلم گنج قارون یکی از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای ایران انتخاب شد.

گالری + زندگینامه محمدعلی فردین

عکس نوه های محمدعلی فردین

گالری + بیوگرافی محمدعلی فردین

نویسندگی و کارگردانی محمد علی فردین

وی در سال ۱۳۴۱ برای فیلم گرگ های گرسنه به عنوان تهیه کننده، کارگردان و بازیگری نقش داشت و همچنین در سال ۱۳۴۴ برای اولین بار برای فیلم عشق و انتقام نویسندگی نمود.

بازی محمد علی فردین در لبنان و هندوستان

این هنرمند سال ۱۳۴۷ حدود دو سال به دعوت یک فیلمساز ایتالیایی به لبنان رفت و دو فیلم سینمایی به نام مردی از تهران و طوفان بر فراز پاترا بازی نمود و سپس در سال ۵۰ در فیلم مشترک ایران و هند به نام همای سعادت نیز به ایفای نقش پرداخت. این فیلم در هندوستان به نام صبح و شام به نمایش درآمد.

تاریخچه محمدعلی فردین + گالری

پس از انقلاب سال ۱۳۵۷

فردین قبل از انقلاب در سال ۵۷ به عنوان کارگردان و بازیگر فیلم بر فراز آسمان ها را ساخت و در سال ۶۱ آخرین بازی وی در فیلم برزخی ها ساخت ایرج قادری بود.

عدم فعالیت محمد علی فردین

در ادامه بیوگرافی محمدعلی فردین آمده که وی بعد از انقلاب با حکم دادگاه ممنوع الکار شد. احمد نجفی بازیگر ایرانی در مورد این موضوع بیان کرده:

بعدها اجازه بازی فردین از مراجع قم گرفته شد اما محسن مخملباف این اجازه نامه را پاره کرد و گفت اجازه نمی دهد فردی مانند فردین در سینمای ایران کار کند

تصویر دیدنی و تماشایی محمدعلی فردین

علی دایی در کنار پسر و نوه محمدعلی فردین

شغل دیگر محمد علی

وی بعد از آن اتفاق کشورش را رها نکرد. او در ایران ماند و در میدان ونک شهر تهران به فرش فروشی مشغول شد

فوت محمد علی فردین

وی روز پنج شنبه ۱۸ فروردین ماه سال ۱۳۷۹ در سن ۷۰ سالگی بر اثر ایست قلبی از دنیا رفت. در روز شنبه هنرمندان و مردن با جمعیتی حدود یک هزار نفر به سمت بهشت زهرا تهران بدرقه و به خاک سپرده شد.  و همچنین مهری خمارلو همسرش نیز در سال ۱۳۸۳ درگذشت.

کامل ترین بیوگرافی محمدعلی فردین

بیوگرافی محمدعلی فردین

زندگینامه محمدعلی فردین

عکس حنا فردین و محمدعلی فردین

تیتر روزنامه ها بعد از فوت محمد علی از زبان هنرمندان

ایرج راد: فردین یک پدیده بود. او مرد عشق بود و وفادار زندگی. آری، بر این مرد خدا می‌توان گریست

مجید مظفری: نمی‌توانیم نام فردین را از سینمای ایران جدا کنیم.

جمشید مشایخی: دیگر کسی به محبوبیت او نمی‌رسد.

عزت الله انتظامی: فردین محبوب‌تر از همیشه.

شرح زندگی محمدعلی فردین+ گالری

زندگینامه جامع محمدعلی فردین

 

نیکو کاری محمد علی فردین

وی کلیه هزینه های کفن و دفن پهلوان تختی و ساخت ۱۸ مدرسه را قبول کرد و همچنین در دوره ای دستمزد بازیگری اش را برای تهیه جهیزیه یک دختر داد.

گالری جدید + بیوگرافی محمدعلی فردین

فعالیت هنری +بیوگرافی محمدعلی فردین

کارگردانی

خوشگل خوشگلا (۱۳۴۴)- گدایان تهران(۱۳۴۵)- حاتم طائی(۱۳۴۵)- گرگ های گرسنه(۱۳۴۱)- عشق و انتقام (۱۳۴۴)- قصر زرین (۱۳۴۸)- قصه شب(۱۳۵۲)- بر فراز آسمان ها(۱۳۵۷)

نویسندگی

سلطان قلب ها(۱۳۴۷)- قصه شب(۱۳۵۲)- حاتم طلایی(۱۳۴۵)- عشق و انتقام

تاریخچه زندگی محمدعلی فردین

عکس زیبا و خاص محمدعلی فردین

شرح زندگی محمدعلی فردین و همسرش

بیوگرافی محمدعلی فردین

بازیگری محمد علی

برزخی ها- جوانرد- جهنم + من- قرار بزرگ- ایوب- ناجور ها- سلام بر عشق- راز درخت سنجد- بابا شمل- مرد هزار لبخند- مواظب کلات باش- سلام بر عشق- شکست نا پذیر- تعصب- غزل- بر فراز آسمان ها- سکه شانس- کوچه مرد ها- همای سعادت- مردان خشن- مبعادگاه خشم- یک خوشگل و هزار مشکل- قصر زرین- بهشت دور نیست- یاقوت سه چشم- بهشت دور نیست- خشم کولی- نعره طوفان – چرخ و فلک- مردی از تهران- عشق و انتقام- قهرمان قهرمانان- ببر کوهستان- جهان پهلوان- طوفان نوح- امیر ارسلان نامدار- مدانه بکش- شکوه جوانمری- فریاد نیمه شب- چشمه آب حسات- دو قلو ها- دختری فریاد می کشد- زمین تلخ- مسیر رود خانه- دهکده طلایی- انسان ها- مسیر رودخانه- ساحل انتظار- ترانه های روستایی- آقای قرن بیستم- بیوه های خندان- طلای سفید- جهنم زیر پای من

تصویر لاکچری محمدعلی فردین

تهیه کنندگی محمد علی فردین

گرگ های گرسنه ۱۳۴۱- سکه شانس ۱۳۴۹- جهنم + من ۱۳۵۱- قرار بزرگ ۱۳۵۴- خوشگل خوشگلا ۱۳۴۴

مشاور فیلم نامه

قرار بزرگ (۱۳۵۴)

بیوگرافی جالب محمدعلی فردین

عکس پسر و نوه های محمدعلی فردین

تاریخه زندگی محمدعلی فردین و همسرش

عکس و بیوگرافی محمدعلی فردین

آلبوم جدید + زندگینامه محمدعلی فردین

امیدواریم با خواندن بیوگرافی محمدعلی فردین و از تماشای تصاویر زیبا و جذاب خانوادگی وی لذت برده باشید و از اینکه تا این لحظه همراه ما بودید بی نهایت سپاس گذاریم.

منبع : آرگا

تاپ ترین حاشیه چهر ها را در Topir.ir دنبال کنید

همچنین ببینید

عکس های جذاب یکتا ناصر و دخترش

یکتا ناصر از بازیگران خوب و به نام کشورمان است او سال ها است با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *