امروز دوشنبه , ۲۹ دی ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / تکنولوژی / اخبار تکنولوژی / گوگل سرگرم آزمایشاتی است که برخی رسانه‌ها را از نتایج جستجو حذف می‌کند

گوگل سرگرم آزمایشاتی است که برخی رسانه‌ها را از نتایج جستجو حذف می‌کند

گوگل آزمایش‌هایی را روی موتور جستجوی خود انجام داده که به حذف برخی رسانه‌ها از نتایج جستجو منجر می‌شود. این رسانه ها پیشتر از گوگل خواسته بودند در ازای نمایش خبر به آنها مبالغی را پرداخت کند.

دولت استرالیا با تدوین قانونی جدید در تلاش است تا گوگل و فیسبوک را به مذاکره برای پرداخت بخشی از درآمد تبلیغات به رسانه‌های این کشور مجبور کند. گوگل در پیام‌های خود به کاربران از این طرحانتقاد کرده و فیس بوک هم به دولت استرالیا هشدار داده که می تواند آن‌ها را از اشتراک اخبار محلی در این شبکه منع کند.

بر اساس گزارشی که سایت «AFR» منتشر کرده گوگل الگوریتم‌های جستجوی اخبار خود را علیه برخی از رسانه‌های تجاری استرالیا برای برخی از کاربران تغییر داده است.

سخنگوی گوگل تأیید کرد که این شرکت چند آزمایش را با هدف اندازه گیری تاثیرات مشاغل خبری و جستجوی گوگل بر روی یکدیگر انجام می‌دهد که هر یک از آزمایش‌ها به حدود یک درصد از کاربران گوگل در استرالیا می‌پردازد. او به نشریه‌ گاردین استرالیا گفت که این آزمایشات در اوایل ماه فوریه پایان می‌یابد.

گوگل با اشاره به اینکه این شرکت هر ساله ده‌ها هزار آزمایش بر روی جستجوی گوگل انجام می‌دهد، تلاش کرد اهمیت این اقدام را نادیده بگیرد.

سخنگوی گوگل در ادامه گفت: «ما همچنان به دستیابی به قانونی قابل اجرا متعهد بوده و برای رسیدن به نتایجی که برای همه طرف‌‌ها منصفانه باشد ،مشتاقانه منتظر همکاری با کمیته سنا، سیاست گذاران و ناشران هستیم.»

شواهدی که از طرف خوانندگان گاردین استرالیا ارائه‌ شده تایید می‌کند که هنگام ورود به برخی حساب‌های گوگل، وب‌سایت گاردین استرالیا در نتایج جستجو وجود ندارد و در عوض تمام جستجوها به صفحه‌ فیس بوک، توییتر و ویکیپدیای گاردین هدایت می‌شوند.

منبع : دیجیاتو

اخبار تکنولوژی را از اینجا دنبال کنید

همچنین ببینید

«وان‌وب» برای پرتاب بیش از ۵۰۰ ماهواره اینترنت‌رسان سرمایه جذب کرد

کمپانی «وان‌وب» با کسب بودجه‌ای اضافه از مجموعه شرکت‌های SoftBank و Hughes Network Systems توانست بودجه خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *