امروز شنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / اخبار / بازنشر دست‌خطی از پرویز پورحسینی برای “کشاورز”

بازنشر دست‌خطی از پرویز پورحسینی برای “کشاورز”

روز ۲۵ خرداد ماه که همه از خبر درگذشت محمد علی کشاورز اندوهگین بودیم، تصور نمی‌کردیم به فاصله چند ماه، شماری دیگر از هنرمندان بزرگ‌مان را از دست بدهیم. آن روز طبق عادت همیشگی مطبوعات، از چهره‌های هنری گوناگونی خواستیم تا درباره این هنرمند صحبت کنند یا چند خطی به عنوان یادبود بنویسند.  

این درخواست را با پرویز پورحسینی هم در میان گذاشتیم و او که همیشه مهربان بود و پاسخگو، بعد از  چند دقیقه درنگ، گفت: کمی به من فرصت بدهید.

پرویز پورحسینی و  محمدعلی کشاورز در سه نمایش «مرغ دریایی»،«لئوکادیا» و «آندورا» و همینطور فیلم «کمال‌الملک» با یکدیگر همبازی بوده‌اند و پورحسینی معتقد بود کشاورز روی صحنه تئاتر، همچون ستون محکمی برای بازیگران مقابلش، قابل اتکا بوده است.

او به فاصله یکی دو ساعت بعد از تماس ما، تصویری از دست‌خط خود برای‌مان فرستاد و ما امروز بار دیگر همان تصویر را در ایسنا بازنشر می‌کنیم تا هم جملات پورحسینی را درباره دوست قدیمی‌اش مرور کنیم و هم یادی کنیم از محمد علی کشاورز. کسی چه می‌داند شاید در جهان دیگری که می‌گویند از این دنیا بهتر است، آنها باز هم با یکدیگر همبازی شوند.

این یادداشت را دوباره با هم می‌خوانیم:

«آقای کشاورز را از دهه ۱۳۴۰ می‌شناختم از اداره هنرهای دراماتیک. در نمایش‌های «مرغ دریایی»، « لئوکادیا» و «آندورا» با ایشان همبازی بودم. در فیلم «کمال‌الملک» علی حاتمی هم در خدمت ایشان بودم. بازیگری بود قدرتمند و توانا. حضور فوق‌العاده‌ای روی صحنه داشت. آقای کشاورز یکی از ارکان اساسی بازیگری بود. تاثیر ایشان بر صحنه نمایش این سرزمین، انکار ناشدنی است. وقتی با ایشان همبازی بودی، احساس می‌کردی که به ستون محکمی روی صحنه تکیه کرده‌ای. آقای کشاورز جزو چند بازیگر پیشکسوت هنر نمایش ایران زمین بود. جایش همیشه روی صحنه و پرده سینما و صفحه تلویزیون خالی است. امثال ایشان به هنر نمایش اعتبار می‌بخشیدند.»

پرویز پورحسینی ۷ آذر ماه بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

تاپ ترین اخبار فرهنگی و هنری را در تاپ ترین های ایران Topir.ir دنبال کنید.

همچنین ببینید

صنعتی که هنوز پانگرفته بود، با نوسانات ارزی از پا افتاد

نوسانات نرخ ارزی موجب شد تا هزینه‌های سامانه‌های خورشیدی خانگی به شدت افزایش یابد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *