امروز چهارشنبه , ۳۰ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / اخبار / ۲۷۰۰ میلیارد تومان به ساخت پروژه‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت

۲۷۰۰ میلیارد تومان به ساخت پروژه‌های آموزش و پرورش اختصاص یافت

به گزارشخبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در جمع خیران مدرسه ساز استان خراسان رضوی اظهار داشت: به حال خیران مدرسه‌ساز که الگوی دلسوزی برای فرزندان این مرز و بوم هستند غبطه می‌خورم، خیران باید شکرگذار نعمتی که خداوند نصیب آن‌ها کرده باشند.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در قرون و اعصار آدم‌های زیادی آمده و رفته‌اند و آنچه که باقی می‌ماند انسانیت است که در عرصه‌های مختلف تجلی می‌یابد که نماد واقعی یکی از آن‌ها همین مشارکت خیران در فرآیند آموزش و پرورش دانش‌آموزان است. یکی از رنج‌هایی که امروز همه انسان‌ها در تمام جوامع با آن روبه‌رو هستند بی‌عدالتی است که سبب تباهی ظرفیت‌ها، استعدادها و جلوگیری از پیشرفت انسان‌ها می‌شود.

حاجی میرزایی عنوان کرد: توسعه عدالت به‌عنوان یکی از محوری‌ترین اهداف و مسیرهای امامان و بزرگان دین ما بوده و تمام کسانی که در زمینه عدالت سخن گفته‌اند معتقدند تمام دسته‌بندی‌های جامعه به دلایل مختلف به دلیل عدم توسعه مناسب و عادلانه فرصت‌های یادگیری است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اصلی‌ترین عنصر تغییر در جوامع یادگیری و پایدارترین نتایج در جامعه و آنچه که در آینده جامعه اتفاق می‌افتد محصول همین امر است اما نباید فراموش کنیم کیفیت و محتوای یادگیری هم بسیار مهم و حیاتی است چرا که هر گامی‌ که برای توسعه یادگیری در جامعه انجام می‌شود بی‌نظیرترین و پایدارترین نقش را در پیشرفت کشور دارد.

حاجی میرزایی تاکید کرد: اهمیت یادگیری و تاثیرگذاری آن حتی در مبانی دینی ما مورد اشاره قرار گرفته است و هر فردی که به هر شکلی در این عرصه قدم می‌گذارد باید شاکر خداوند باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید برای فرزندان این سرزمین کار کنیم، متاسفانه باید اعتراف کنیم فلسفه تعلیم و تربیت ما امروز به‌درستی اجرایی نمی‌شود، در واقع دانش آموزان‌مان باید زندگی‌ مستقل و شرافتمندانه و دفاع از خود و آرمان‌های کشور را فرا بگیرند اما ما امروز بیراهه رفته‌ایم و با قراردادن سدی در انتهای نظام تعلیم و تربیت به نام کنکور، تنها توانایی تست زدن و حافظه محوری را در آن‌ها تقویت کرده‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: متاسفانه نظام منزلت اجتماعی و اشتغال ما هم برهمین اساس شکل گرفته و ما در حالی که باید زیستن قوی و مقتدر در محیطی که کودک و  نوجوان ما در آن زندگی می کند را به او بیاموزیم  به سمت دیگری حرکت کرده‌ایم.

حاجی میرزایی تاکید کرد: در گذشته سرعت تحولات و تغییرات کند بود و ما می‌توانستیم ارزش‌های خود را به فرزندانمان منتقل کنیم، به دلیل سرعت تغییرات و تحولات همه نقش‌ها دچار کاستی شده و فرزندان ما با سرعت فراوانی از کنار ما می‌گذرند و در واقع امروز باید بگوئیم زبان گفت‌وگو و تعامل مان با فرزندان را از دست داده‌ایم.

وی افزود: نباید فراموش کنیم خانواده‌ای که با بچه‌های خود پیوند گفت‌وگوی صمیمانه و عمیق دارد در معرض هیچ خطری نخواهد بود و بر همین اساس همه ما نباید یک لحظه نیز از فراگیری غفلت‌ نکنیم تا زبان تعامل و گفت‌وگو در خانواده‌ها تقویت شود. خراسان الگو و پیشگام در بسیاری از عرصه‌ها به‌ویژه در زمینه مشارکت خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار بوده است.

حاجی میرزایی بیان کرد: توجه خیران به آموزش مهارت‌ها در مدارس نیاز جدی امروز جامعه ماست و باید به سمتی حرکت کنیم که بخش بزرگی از دانش‌آموزان ما به مهارت کار کردن برای تامین آینده خود برسند. 

وی ادامه داد: دولت قطعا با تمام توان در کنار خیران خواهد بود و امسال هم دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را برای مشارکت دولت در ساخت پروژه‌های آموزشی و پرورشی ساخت خیران اختصاص گرفته که این رقم در سال گذشته در حدود یک هزار میلیارد تومان بوده که به این رقم رسیده و رشد خوبی داشته است. در همین حال تلاش می‌کنیم موانع قانونی برای مشارکت خیران در حوزه آموزش و پرورش را پیگیری و برطرف کنیم. 

انتهای پیام/۲۸۱/ح

منبع : تسنیم

تاپ ترین اخبار استان ها را در تاپ ترین های ایران Topir.ir دنبال کنید.

همچنین ببینید

فرمانده مرزبانی ناجا: مرزبانی امنیت کوله‌بران واقعی را برعهده می‌گیرد/هرگونه تردد غیرمجاز در مرز جرم تلقی می‌شود

سردار احمد علی گودرزی فرمانده مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج در …

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *