امروز یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / نحوه ی جذب نیرو در آموزش و پرورش

نحوه ی جذب نیرو در آموزش و پرورش

 جذب نیرو در استانها مطابق با بخشنامه های وزارت آموزش و پرورش و سازمان اموراداری و استخدامی است.
به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد، معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت : مبنای ورود و به کارگیری نیرو در آموزش و پرورش استان ، مطابق با بخشنامه های وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور اداری و استخدامی کشور است.
“علیرضا مصباح فر ” درگفتگو با خبرنگار پانا با اعلام این مطلب افزود: براین اساس نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش استان یزد یا از طریق پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان یا استخدام آزاد از طریق ماده ۲۸ صورت می گیرد.
“مصباح فر ” افزود : رشته های تحصیلی و جنسیت نیروهای استخدامی ماده ۲۸ نیز پس از نیاز سنجی های وزارت آموزش و پرورش از طریق اطلاعیه های مربوطه در رسانه های ارتباط جمعی اطلاع رسانی می شود.
وی در مورد ظرفیت پذیرش دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز گفت : این سهمیه هر ساله بر اساس شاخص‌های مختلفی توسط وزارت آموزش و پرورش محاسبه و توزیع می گردد.
ایشان بازنشستگی نیروی انسانی تا ۴ سال آینده ، تعداد معلمان وظیفه، میزان ساعت حق‌التدریس استان ، کمبود نیروی انسانی که از طریق خرید خدمات آموزشی تامین شده‌است را از جمله این شاخص ها برشمرد.
“علیرضا مصباح فر” فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان تا ۴ سال آینده ، میزان ورودی استخدامی آزاد ماده ۲۸ و تفاوت میانگین استان با میانگین کشور در شاخص های متفاوت را از دیگر شاخص های تعیین سهمیه جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان برای هر استان دانست .
این مسئول عنوان کرد : میزان پوشش تحصیلی دانش‌آموز در دوره‌های مختلف تحصیلی ، نسبت دانش آموز به معلم، تراکم دانش‌آموز در کلاس و نسبت معلم به کل پرسنل ازدیگر شاخص های اختصاص سهمیه به دانشگاه فرهنگیان است.

منبع : بازار کار

همچنین ببینید

این روش‌ها باعث مهاجرت نخبگان می‌شود/بعضی از این تندروی‌ها در راستای منافع آمریکا به نظر می‌رسد

معاون پژوهشی سابق وزارت علوم درباره‌ی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی تاکید کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *