امروز یکشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / ارائه تعرفه‌های جدید قبوض انرژی / تا قبل از مهر ماه تعرفه‌های جدید اعمال می‌شود

ارائه تعرفه‌های جدید قبوض انرژی / تا قبل از مهر ماه تعرفه‌های جدید اعمال می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، اردکانیان دقایقی قبل در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار یزد با تسلیت ایام سوگواری حضرت امام حسین(ع) اظهار داشت: وزارت نیرو در استان یزد ۱۳۶ پروژه در بخش‌های مختلف مرتبط با فعالیت خود دارد که بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آنها در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها نزدیک به ۴۰ درصد است گفت: امیدواریم که دولت بتواند با بهبود شرایط منابع مورد نیاز را بهتر تامین کند و بخش قابل توجهی از این پروژه‌ها تا پایان دولت دوازدهم به پایان برسد.

جانشین فرمانده اقتصاد مقاومتی کشور در استان‌های یزد و کرمان خاطرنشان کرد: به دنبال افزایش سرعت پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان با همکاری استاندار و مدیران استانی هستیم.

اردکانیان با بیان اینکه ۳۴ پروژه صنعت آب و برق با اعتباری نزدیک به ۱۰۱ میلیارد تومان فردا در یزد افتتاح می‌شود تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای افتتاح پروژه‌ها اقتصاد مقاومتی در استان یزد به کار می‌گیریم تا بتوانیم از این ظرفیت بیشترین استفاده را ببریم.

وی حفظ حیات و تاب آوری در نقاطی مثل شهر یزد را بسیار مهم دانست و گفت: تاب آوری و مانایی یزد و شهرهایی دارای شرایط همانند یزد موضوع بسیار مهمی است که به آن توجه ویژه‌ای داریم.

وزیر نیرو با بیان اینکه این سیاست در ارتباط با آینده اهمیت بسیار بالایی دارد ادامه داد: در سازمان اداری کشور، دو مشکل جدی داریم که این دو متاسفانه بر همدگیر اثر دارند که یکی ساختار شدیدا متمرکز و دیگری در عین تمرکزگرایی، شدیدا بخشی‌نگر است.

اردکانیان با بیان اینکه یکی از توجیهات این موضوع مسئولیت ناپذیری مدیران در استان‌ها است گفت: علیرغم گلایه مدیران استان‌ها در ارتباط با عدم واگذاری مسئولیت‌ها، بعضا مشاهده می‌شود که از این کم اختیاری هم بدمان نمی‌آید چرا که افزایش مسئولیت‌ها، سختی کار را هم دو چندان می‌کند.

جانشین فرمانده اقتصاد مقاومتی کشور در استان‌های یزد و کرمان ادامه داد: آماده‌ایم تا جایی که امکان دارد به مدیران استانی‌مان در وزارت نیرو اختیار بدهیم و برای این منظور هم در حال حرکت به این سمت هستیم.

وی با بیان اینکه مهمتر از این موضوع کار بین بخشی است گفت: کار زمانی به سامان می‌رسد که دستگاه‌های مختلف با هم کار کنند و ما قادر باشیم پروژه‌هایی تعریف کنیم که انجام این پروژه مستلزم کار چند دستگاه در کنار یکدیگر باشد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی با یکدیگر ادغام می‌شوند گفت: در این حوزه یک شرکت غیر دولتی در استان‌ها خواهیم داشت که مسئولیت آب و فاضلاب را به دنبال دارد.

اردکانیان با بیان اینکه احتمال تغییر نام شرکت‌های آب و ‌فاضلاب به شرکت آب خبر داد و اظهار داشت: خوشبختانه بخش قابل توجهی از راه کار بین بخشی را رفتیم و شهرداری‌ها از سهام‌داران اصلی شرکت‌های آب و فاضلاب هستند.

وی ادامه داد: آمادگی تشکیل کارگروهی در شهر یزد را با مشارکت برنامه‌ریزی شده و هدفمند شهرداری، شرکت آبفا، شرکت توزیع برق و ظرفیت دانشگاهی داریم تا این کارگروه پروژه‌هایی را تعریف کنند که مشکلات شهر یزد در این حوزه را برطرف کند.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: پیش نیاز این موضوع نگاه کار مشترک است که باید برای تاب‌آوری و بالا بردن سازگار شدن با حوادث و اتفاقاتی که یکی از آنها کاهش نزولات جوی است و مانایی برای پایدار کردن زندگی در یزد است، انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر همه در تامین هزینه‌های شهرمان مشارکت جدی نداشته باشیم، زندگی برای ما خیلی گران‌تر می‌شود و پدران ما که با آن کیفیت شهر را بنا نهادند به دلیل همین موضوع بوده است.

اردکانیان با بیان اینکه تردید ندارم که برای برخی مناطق و بخشی از اقشار باید یارانه کماکان وجود داشته باشد گفت: با این وجود باید نسبت به تامین هزینه‌های شهر در دیگر نقاط توجه داشته باشیم تا شهر را با کیفیت مناسب بسازیم و توسعه دهیم و به دنبال تخفیف در تعرفه‌ها نباشیم.

وزیر نیرو عنوان کرد: ۴۵۰۰ مگاوات مصرف دستگاه‌های سرمایشی سازمان‌ها و ادارات است که رقم بسیار بالایی دارد و باید حتما به سمت مدیریت مصرف حرکت کنیم.

جانشین فرمانده اقتصاد مقاومتی کشور در استان‌های یزد و کرمان به ظرفیت های پژوهشی و دانشگاهی یزد اشاره کرد و گفت: اگر نتوانیم در یزد کارهای پژوهشی را عملیاتی کنیم، این فعالیت در سایر نقاط سخت‌تر می‌شود.

اردکانیان از ارائه تعرفه‌های جدید قبوض انرژی در کشور خبر داد و ادامه داد: در این تعرفه‌ها جذابیت‌های جدیدی در نظر گرفتیم و به زودی و احتمالا تا قبل از مهر تعرفه‌های جدید اعمال می‌شود.

انتهای پیام/ش

منبع : تسنیم

همچنین ببینید

با اعلام فدراسیون فوتبال دانمارک؛ بازی با فنلاند از سر گرفته می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی تیم‌های ملی دانمارک و فنلاند در گروه B یورو ۲۰۲۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *