امروز جمعه , ۹ آبان ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / اخبار / حفظ تولید و توسعه صنایع اولویت اصلی سال ۹۸/ فصل جدیدی از زندگی صنعت خودرو در کشور آغاز شده است

حفظ تولید و توسعه صنایع اولویت اصلی سال ۹۸/ فصل جدیدی از زندگی صنعت خودرو در کشور آغاز شده است

رحمانی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

اقدامات وزارت صمت دیده نمی‌شود/ اولویت اول حفظ تولید و توعه صنایع استرضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با  خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته در سال رونق تولید، گفت: اولویت اول ما حفظ تولید در بازار‌ها و فعال شدن ظرفیت‌های غیرفعال است، همچنین توسعه‌ صنایع اولویت بعدی ماست.

او افزود: ما در شرایط فعلی نوسانات ارزی فرصت جدیدی فراهم کردیم تا برخی از صنایع مانند لوازم خانگی، پوشاک، صنایع غذایی و غیره رشد بیشتری داشته باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با انتقاد به وزارتخانه خود، بیان کرد: مهم‌ترین انتقاد به وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت این است که فعالیت‌های این وزارتخانه را نمی‌توانیم به مردم منعکس کنیم.

او در پاسخ به این سوال که چرا تعداد رایزن بازرگانی ایران کم است، گفت: اکنون محدودیت‌های قانونی و بودجه‌ای وجود دارد، در جلسه سران قوا و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران پیشنهاداتی را مطرح کردیم که امیدواریم مصوب شود. برای رونق صادرات باید رایزن‌ها را گسترش دهیم و حتما یکی از اقدامات ما حضور رایزن‌های بازرگانی خواهد بود.

رحمانی درباره اقدامات انجام گرفته در صنعت خودرو تصریح کرد:  اکنون فصل جدیدی از زندگی صنعت خودرو در کشور آغاز شده و قرار است بر اساس برنامه‌ای مدون دغدغه‌های مردم اصلاح و خودرو‌های متنوع با قیمت مناسب و در شأن ملت ایران عرضه شود.


بیشتر بخوانید: بانک ها مکملی قوی برای تحقق رونق تولید در کشور


وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آثار اقدامات ما را مردم می‌بینند، گفت: در نظر داریم تا خودروهای ناکارآمد را هرچه زودتر از رده خارج و خودرو‌های جدید را جایگزین آنها کنیم، همچنین اصلاح ساختار باید هر چه سریع‌تر انجام شود.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

«دیرین دیرین» را به صداوسیما بدهیم نابود می شود

تهیه‌کننده انیمیشن «دیرین دیرین» که قرار است به زودی در قالب سریال از رسانه شبکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *