امروز یکشنبه , ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / انتشار جزئیات جدیدی از نحوه قتل جمال خاشقجی/ آخرین جمله او قبل از کشته‌شدن چه بود؟

انتشار جزئیات جدیدی از نحوه قتل جمال خاشقجی/ آخرین جمله او قبل از کشته‌شدن چه بود؟

انتشار جزئیات جدیدی از نحوه قتل جمال خاشقجی/ آخرین جمله او قبل از کشته‌شدن چه بود؟به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روزنامه القدس العربی، روزنامه صباح ترکیه که جزئیات فایل صوتی مربوط به گفت‌وگو‌های تیم قتل جمال خاشقجی را منتشر کرده، نوشته است: در این نوار صورتی یکی از اعضای تیم قتل می‌پرسد: آیا حیوان قربانی شد؟ دیگری می‌پرسد آیا این کیسه برای جسد او کافی است؟

به نوشته این روزنامه این صدا‌ها در ساعت سیزده و دو دقیقه ظهر یعنی ۱۲ دقیقه قبل از رسیدن خاشقجی به کنسولگری عربستان در استانبول ضبط شده است. این گفت‌وگو بین ماهر عبدالعزیز مطرب، که گفته می‌شود سرهنگ اطلاعاتی عربستان در لندن بوده و صلاح محمد الطبیقی، جریان داشته که جسد خاشقجی را مثله کرده است.

الطبیقی درخواست حمایت از سران عربستان کرده و پرسیده بود چه کسی از من حمایت خواهد کرد؟ که این مسئله اشاره به مسئولیت او در مثله کردن جسد دارد به خصوص اینکه خود وی اشاره کرده بود رؤسای او در پزشکی قانونی نمی‌دانند او چه کار خواهد کرد.


بیشتر بخوانید: فرضیه قتل سعود القحطانی قوت گرفت/ آیا بن سلمان رفیق دیرینه خود را هم قربانی سیاست‌هایش کرده است؟


در این نوار صورتی گفت‌وگو‌های بین خاشقجی و مطرب شنیده می‌شود. مطرب از خاشقجی می‌خواهد در پیامی به پسرش بنویسد که ”من در استانبول هستم و اگر به من نرسیدید نگران نشوید…». خاشقجی با این درخواست مخالفت کرد و آن را نوعی آدم ربایی دانست.

مطرب ادامه می‌دهد: زود باش بنویس تا بتوانیم کمکت کنیم. ما در نهایت تو را به عربستان برمی‌گردانیم و خودت خوب میدانی اگر به ما کمک نکنی چه اتفاقی برایت خواهد افتاد.

خاشقجی به میز نگاه می‌کند و می‌گوید: آلت قتل آنجاست. آیا به من دارو می‌دهید؟ مطرب می‌گوید: بیهوشت می‌کنیم.

به نوشته صباح، خاشقجی بعد از خوردن قطره‌ای از دارو فریاد زد و قبل از اینکه بیهوش شود،گفت: من آسم دارم. این کار را نکنید. مرا خفه می‌کنید. این آخرین جمله او بود قبل از اینکه جلاد با گذاشتن کیسه‌ای بر روی سرش او را خفه کند.

در این نوار گفت‌وگوی اعضا تیم کشتار شنیده می‌شود از جمله اینکه: بیهوش شد؟… سرش را بلند کرد.. با فشار بیشتر ادامه بده. به نوشته صباح بعد از صدای مثله کردن جسد خاشقجی با اره شنیده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

با اعلام فدراسیون فوتبال دانمارک؛ بازی با فنلاند از سر گرفته می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی تیم‌های ملی دانمارک و فنلاند در گروه B یورو ۲۰۲۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *