امروز سه شنبه , ۱ تیر ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی / چای، بادام هندی و تخمه جابانی‌های تریاکی هم به بازار آمد + عکس/ گرانترین ماده مخدر در پایتخت کدام است؟

چای، بادام هندی و تخمه جابانی‌های تریاکی هم به بازار آمد + عکس/ گرانترین ماده مخدر در پایتخت کدام است؟

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون دادستان تهران از کشف تریاک‌های جاسازی شده در بادام هندی و تخمه جابانی ترانزیتی به کانادا خبر داد.

مهدی مهرانگیز معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای انقلاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: پس از انجام اقدامات پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت در خصوص کشف موادمخدر و دستگیری قاچاقچیان، محموله تریاک جاساز شده در قالب بادام هندی، تخمه جابانی و فندق که قرار بود به کشور کانادا ترانزیت شود، قبل از ارسال محموله به مقصد توسط مأموران پلیس کشف شد و متهمان پرونده نیز دستگیر شدند.

او با اشاره به کشف بار چای‌ آغشته به تریاک افزود: در اقدامی دیگر محموله بسته‌های کوکائین به میزان بسته‌های نیم کیلوگرمی کشف شد که هر گرم از آن ۱۶ میلیارد ریال است و پلیس مبارزه با موادمخدر فاتب توانست این محموله را کشف و متهمان پرونده را نیز دستگیر کند.

بادام هندی و تخمه ژاپنی‌های تریاکی هم به بازار آمد + عکس/ گرانترین مخدر در پایتخت کدام است؟

معاون دادستان تهران تصریح کرد: در عملیاتی دیگر مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر فاتب توانستند محموله پستی که از استان کرمان به تهران ارسال شده بود را شناسایی کنند که در این بسته ماده مخدر تریاک در داخل چسب‌های بتنی جاساز شده بود.

او خطاب به شهروندان گفت: افرادی که از محتوای بسته‌های پستی مطلع نیستند، از ارسال چنین بسته‌هایی خودداری کنند، چرا که در صورت کشف موادمخدر، طبق قوانین کیفری فرستندگان بسته‌های پستی مجرم هستند و با این افراد طبق قانون برخورد خواهد شد.


بیشتر بخوانید: پلمب ۱۹ «خانه مواد» در تهران/ دستگیری ۲۲ سرشبکه و ۹۶۸ خرده فروش موادمخدر در پایتخت


مهرانگیز از کشف محموله ۱۱۵ کیلوگرمی گراس خبر داد و گفت: خیلی از جوانان، دانشجویان، دختران و پسران بر این باور هستند که گراس اعتیاد آور نیست و اقدام به استعمال آن می‌کنند.

او افزود: طی صحبت‌هایی که با پزشکان متخصص داشتیم، مشخص شد که اثرات مخرب ناشی از استعمال گراس یا همان ماده مخدر گل به شدت خطرناک است و اثرات جبران ناپذیری برای افراد استعمال کننده دارد.

سرپرست دادسرای انقلاب درباره حمل سلاح توسط قاچاقچیان موادمخدر گفت: در بسیاری از عملیات‌های پلیس، موضوع حمل اسلحه (سرد و گرم) توسط قاچاقچیان قابل مشاهده است، لذا در صورتی که این افراد دستگیر شوند و طبق قانون مبارزه با موادمخدر میزان جرایم آن‌ها به ماده ۴، ۵ و ۸ این قانون برسد، حکم آن اعدام است.

بادام هندی و تخمه ژاپنی‌های تریاکی هم به بازار آمد + عکس/ گرانترین مخدر در پایتخت کدام است؟

او با بیان اینکه در راه مبارزه با موادمخدر حدود ۳ هزار شهید و ۲۸ هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کردیم، افزود: هر شخصی که حاضر است اعتیاد به موادمخدر را ترک و پس از آن زندگی شایسته‌ای را آغاز کند، به پلیس مبارزه با موادمخدر فاتب و یا دادسرای انقلاب مراجعه کند و ما پذیرای این افراد خواهیم بود تا با بازپروری‌شان، این افراد را به آغوش خانواده و جامعه بازگردانیم.

انتهای پیام/

کشف تریاک‌های جاسازی شده در بادام هندی و تخمه جابانی

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

واکنش مرادی کرمانی به نام‌گذاری کوچه به نامش

هوشنگ مرادی کرمانی با قدردانی از اقدام برای نام‌گذاری چند کوچه و خیابان در تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *