امروز چهارشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / لزوم نگاه کارشناسی در طراحی مراکز توانبخشی معتادان

لزوم نگاه کارشناسی در طراحی مراکز توانبخشی معتادان

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان سردار اسکندر مؤمنی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز جامع درمان و صیانت بهبودیافتگان فدک اصفهان اظهار کرد: طراحی‌های مراکز توانبخشی به معتادان مواد مخدر باید متناسب با الزامات این مراکز باشد، بهتر است تا در مراحل طراحی از مشاوره‌های کارشناسان ستاد مبارزه با مواد مخدر استفاده و از هزینه‌های بی‌نتیجه جلوگیری شود.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: معتادان نیز، هم‌نوع ما و عضوی از این جامعه هستند، در سوره مائده آمده است که اگر انسانی را نجات دهیم یک جامعه را نجات داده‌ایم و این محدود به مسلمانان نشده که نشان از نگاه حقوق بشری قرآن دارد.

عملکرد قابل قبول اصفهان در قبال سخت‌معتادان

حسین حسین‌زاده اظهار کرد: به دلیل اقدامات انجام شده در سطح کلان‌شهر اصفهان کمترین اعتراض مردم از مشکلات بصری سخت‌معتادان را داریم که بسیار خوشحال‌کننده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان بیان کرد: در عملیات‌های انجام شده پس از شناسایی کانون‌های معتادان مواد مخدر به این نتیجه رسیده‌ایم که بیشتر معتادان این شهرستان از شهرهای دیگر مانند خمینی‌شهر، فلاورجان و شاهین‌شهر به اصفهان می‌آیند که به آنان معتادان در حرکت می‌گوییم.

وی خاطرنشان کرد: مشابه اقداماتی که ذیل ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر در شهر اصفهان انجام می‌شود در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل و اردستان نداریم و به نظر می‌رسد لازم است تا در آینده این برنامه‌ها در این شهرستان‌ها نیز اجرایی شود.

به گزارش فارس، سردار اسکندر مؤمنی بعد از ظهر امروز به همراه حیدر قاسمی، معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار اصفهان، حسین حسین زاده، جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان و کوروش محمدی، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان از مراحل اجرای پروژه مرکز جامع درمان و صیانت بهبودیافتگان فدک اصفهان بازدید و نکاتی را برای ادامه آن متذکر شد.

انتهای پیام/۶۳۱۱۳/هـ۲۰/ر

منبع : خبرگزاری فارس

همچنین ببینید

می خواهی آب در دلت تکان نخورد، مجری نشو!

محمد دلاوری با تاکید بر لزوم راستی، درستی و صداقت در گفته های مجری های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *