امروز یکشنبه , ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / توسعه همکاری‌ها میان بین وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی برای غربالگری شنوایی

توسعه همکاری‌ها میان بین وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی برای غربالگری شنوایی

در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

تعداد قابل توجه  کاشت حلزون در کودکان کم شنوا/ امضا تفاهم نامه بین وزارت بهداشت بهزیستی در زمینه غربالگری شنوایی نوزادان و کودکانعلیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به طرح غربالگری شنوایی کودکان اظهار کرد: غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان یکی از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت در زمینه پیشگیری از کاهش بیماری‌های کم شنوایی و حتی نا شنوایی در آینده کودکان محسوب می‌شود و وزارت بهداشت در زمینه کاهش شیوع بیماری کم شنوایی دستورالعمل‌های این حوزه را به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرده است.

 

او ادامه داد: یکی از برنامه‌های وزارت بهداشت کاشت حلزون در دوران طلایی سن نوزادان که معمولا بین ۶ تا ۹ ماه است در تمام خانه‌های بهداشت و مراکز جامع خدمات سلامت انجام می‌گیرد.

 

رئیسی تاکید کرد: در زمینه غربالگری شنوایی نوزادان و کودکان و پیشگیری از بیماری‌های شایع وزارت بهداشت با سازمان بهزیستی تفاهم‌نامه‌هایی را امضا کرده ایم تا خدمات توانبخشی به کودکان کم شنوا در زمینه پیشگیری از شیوع و بروز بیماری ناشنوایی در سطح بالایی ارائه شود.

غربالگری چشم کودکان با هدف پیشگیری از عیوب انکساری و تنبلی چشم

 معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: در زمینه غربالگری شنوایی کشور از توفیقات قابل توجهی برخوردار است و به طور قطع کودکان و بیمارانی که کم شنوایی آن‌ها تشخیص داده می‌شود در مراکز جامع خدمات سلامت به متخصصان این حوزه در زمینه پیشگیری و حتی کاشت حلزون ارجاع داده می‌شوند.

 

او گفت: یکی دیگر از برنامه‌های وزارت بهداشت برای کودکان غربالگری چشم است تا آن‌ها در سنین بالاتر دچار بیماری‌های تنبلی چشم نشوند و در همین خصوص هم با سازمان بهزیستی در زمینه ارائه خدمات تفاهم نامه‌ای به امضا رسیده است.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

آیا کتابفروشان قربانی حمایت‌های دولتی از ناشران هستند؟

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، کُمیت سیستم توزیع کتاب در ایران سال‌هاست که می‌لنگد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *