امروز جمعه , ۱ مرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی / برق تره بار فرمانیه شهرداری را گرفت

برق تره بار فرمانیه شهرداری را گرفت

برق تره بار فرمانیه شهرداری را گرفتزهرا نژاد بهرام رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اختلاف به وجود آمده از سوی شهرداری منطقه ۱ و اداره برق درباره زمین میدان میوه و تره بار محله فرمانیه، گفت: مالک زمین میدان میوه و تره‌بار محله فرمانیه در منطقه ۱ تهران اداره برق تهران است.

رئیس کمیته معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، افزود: شهرداری منطقه ۱ بدون هماهنگی با مالک زمین (اداره برق) اقدام به ساخت و ساز در این میدان کرد که این امر موجب اعتراض مالک زمین شد.

او ادامه داد: مالک زمین شکایت خود را از ساخت و ساز شهرداری منطقه در زمین خود اعلام و دادگاه نیز حکم خود را به نفع مالک زمین اعلام می‌کند که در نهایت به موجب حکم صادره مالک زمین (اداره برق) کلیه ساخت و ساز‌های صورت گرفته از سوی شهرداری منطقه ۱ در زمین میدان میوه و تره‌بار تخریب کند.

نژادبهرام افزود: در حال حاضر شهرداری منطقه با مالک زمین میدان میوه و تره بار فرمانیه( اداره برق) در حال مذاکره است تا مشکل معارض این زمین حل و فصل شود.

حمید موسوی  شهردار منطقه ۱ تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جزئیات زمین میدان میوه و تره‌بار محله فرمانیه، گفت: موضوع این پرونده برای ۵ سال پیش است که شهرداری منطقه بنا به نیاز شهروندان، برای احداث میدان میوه و تره‌بار زمینی به مساحت ۲۰۰ متر مربع را در منطقه شناسایی و مقدمات احداث میدان میوه و تره‌بار را در آن زمین فراهم می‌کند.

شهردار منطقه ۱ تهران در پاسخ به این سوال که شهرداری چه میزان هزینه برای احداث میدان میوه‌و تره‌بار در زمین مذکور انجام داده است، افزود: شهرداری مبلغ ۲۰ میلیارد ریال (۲میلیارد تومان) را جهت احداث سازه میدان میوه و تره‌بار(ساختمان ۲ طبقه) در زمین مذکور انجام می‌دهد.

موسوی ادامه داد: پس از احداث سازه مربوط به میدان میوه و تره‌بار در زمین مورد نظر، شرکت توزیع برق منطقه خود را به عنوان مالک زمین معرفی می‌کند و درجهت استیفاء حقوق خود مراتب شکایت خود را به مراجع قضایی اعلام می‌کند و حکم تخریب سازه را اخذ می کند.

او ضمن احترام به مالکیت زمین میدان میوه و تره‌بار محله فرمانیه، تصریح کرد: با توجه به هزینه‌های بالایی که شهرداری منطقه برای احداث سازه میدان میوه و تره‌بار انجام داده بود از شرکت توزیع برق (مالک زمین) خواستیم تا به شهرداری منطقه جهت احداث میدان میوه و تره بار کمک کند.

شهردار منطقه ۱ تهران با تاکید بر اینکه ظرف مدت ۳ماه گذشته جلسه‌های متعددی با مالک زمین (اداره برق) جهت حل مشکل پیش آمده برگزار شده است، بیان کرد: با برگزاری جلسه‌های متعدد زمینه برای تفاهم با اداره برق (مالک زمین) آماده شد و امیدواریم بتوانیم در راستای تامین منافع مالی مالک زمین و شهروندان توافقات لازم را انجام دهیم.


بیشتر بخوانید: اگر باغ‌های کن از دست بروند، تهران دیگر جای نفس کشیدن ندارد 


موسوی در پاسخ به این سوال که مالک زمین به چه شکلی حاضر است با شهرداری منطقه زمین میدان میوه و تره‌بار فرمانیه را تهاتر کند، گفت: ما به سه روش می‌توانیم نظر مالک زمین (اداره برق) را جلب کنیم.

او ادامه داد: روش اول پرداخت نقدی بهای زمین، روش دوم واگذاری زمینی به ارزش همان زمین و روش سوم واگذاری آپارتمانی به ارزش همان زمین در منطقه است.

 شهردار منطقه ۱ تهران در پاسخ به این سوال که تمایل شهرداری منطقه ۱ توافق با مالک زمین به کدام روش است، گفت: به علت محدودیت زمین در منطقه ۱ پیشنهاد و تمایل ما واگذاری آپارتمان با ارزش همان زمین به مالک زمین است است.

انتهای پیام/

ماجرای مناقشه شهرداری با اداره برق چیست؟

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

طالبان برای مذاکره و صلح در افغانستان شرط گذاشت/ دنبال جنگ نیستیم/خبرنگاران را تهدید نکردیم

سخنگوی طالبان افغانستان در مصاحبه‌ای به شرح مواضع این گروه در خصوص رخدادها و اتفاقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *