امروز سه شنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / اخبار / افت ۳۸ درصدی تولید انواع سواری در ۴ ماهه امسال/ آخرین وضعیت تولید کالاهای صنعتی و پتروشیمی

افت ۳۸ درصدی تولید انواع سواری در ۴ ماهه امسال/ آخرین وضعیت تولید کالاهای صنعتی و پتروشیمی

به گزارش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خبرنگار اقتصادی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خبرگزاری فارس،‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌طی ۴ ماهه ابتدای امسال ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌۲۴۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه انواع سواری در کشور تولید شد که نسبت به ۴ ماهه ابتدای سال گذشته ۳۸.۴ درصد کاهش داشته است. همچنین در این مدت ۱۹ هزار و ۱۰۰ دستگاه وانت در کشور به تولید رسید که نسبت به ۴ ماهه ابتدای سال ۹۷ کاهش ۱.۶ درصدی را تجربه کرده است.

در عین حال، تولید تراکتور در کشور طی ۴ ماهه ابتدایی امسال ۲۹.۱ درصد رشد داشته است. در مورد تولید اتوبوس، مینی‌بوس و ون نیز باید به افت ۶۱.۲ درصدی تولید طی ۴ ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کنیم. در این مدت تولید کامیون کشنده افت ۶۷.۶ درصد و تولید کمباین نیز کاهش ۴۶.۳ درصدی را تجربه کرده‌اند.

در مورد تولید انواع سواری در تیر سال جاری نیز باید به عدد ۶۲ هزار و ۲۰۰ دستگاه اشاره کنیم که نسبت به خرداد امسال ۱.۳ درصد افت داشته است.

* وضعیت تولید کالاهای منتخب صنعتی

بررسی آمار تولید کالاهای منتخب صنعتی طی ۴ ماهه ابتدای امسال نشان می‌دهد تولید روغن ساخته‌شده نباتی ۵.۸ درصد و تولید داروی انسانی ۹.۶ درصد افزایش داشته است. در مقابل، تولید پودر شوینده طی ۴ ماهه اول امسال ۶.۶ درصد و تولید لاستیک خودرو ۲۰.۴ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است.

در ۴ ماهه ابتدایی امسال تولید انواع تلویزیون ۲۷.۴ درصد افت داشته و در مقابل، تولید یخچال و فریزر رشد ۱۵.۶ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین تولید ماشین لباسشویی در این مدت ۸.۴ درصد افت داشته اما تولید کولر آبی با رشد ۸.۵ درصدی همراه بوده است.

*وضعیت تولید کالاهای منتخب معدنی 

در مورد وضعیت تولید کالاهای منتخب معدنی و صنایع معدنی نیز باید به رشد ۷.۱ درصدی تولید فولاد خام طی ۴ ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کنیم. در این مدت، تولید محصولات فولادی نیز ۱۱.۶ درصد رشد داشته است. در مقابل، تولید شمش آلومینیوم با افت ۳۲.۲ درصدی همراه بوده و تولید سنگ آهن نیز ۵.۴ درصد کاهش داشته است.

* وضعیت تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی

در مورد وضعیت تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی نیز باید به رشد ۶.۴ درصدی تولید پلی‌اتیلن طی ۴ ماهه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اشاره کنیم. در این مدت تولید پلی‌پروپیلن ۵.۸ درصد رشد و تولید پلی‌استایرن نیز ۴ درصد رشد داشته است.

در مجموع تولید کالاهای منتخب شیمیایی و پتروشیمی طی ۴ ماهه ابتدای امسال رشد ۲.۵ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است هر چند این تولید در ماه تیر امسال نسبت به خرداد ماه ۲.۴ درصد افت داشته است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع : خبرگزاری فارس

همچنین ببینید

بذرپاش به قالیباف نامه نوشت؛ ۶۲ پیشنهاد دیوان محاسبات برای اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۰

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش در تشریح گزارش دیوان محاسبات کشور در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *