امروز یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اعلام دومین فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد در آبان‌ماه

اعلام دومین فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد در آبان‌ماه

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در اولین فراخوان جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۹۰۰ نفر جذب خواهند شد و فراخوان دوم نیز اوایل آبان ماه سال جاری اعلام می‌شود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، بیژن رنجبر در دهمین کنگره سالیانه سازمان اسلامی دانشجویان ایران (سادا) که صبح امروز در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی در گام اول، نظام جمهوری اسلامی ایران را تثبیت کرد و در گام دوم، پیاده‌سازی دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی را در دستور کار دارد.
وی با بیان اینکه در تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای کشور پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است، تاکید کرد: در بخش علم و فناوری نیز دستاوردهای خوبی به دست آمده است. الگوی توسعه فناوری در کشور ما به گونه‌ای است که تجهیزات نظامی با قیمتی بسیار پایین‌تر و با همان کیفیت تولید شده در کشور آمریکا، ساخته می‌شود.
رنجبر با تأکید بر اینکه این دستاوردها باید به دانشگاه‌های کشور نیز ورود پیدا کند، گفت: به منظور رسیدن به این هدف، باید از منابع انسانی و سایر پتانسیل‌های موجود در کشور استفاده کنیم. در این راه، رویکردی هوشمندانه و جهادی داریم و آن استفاده از نیروی جوان و کارآمد است، چرا که این جوانان هستند که موتور پیشرفت ما به حساب می‌آیند.
قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در دانشگاه نیروی انسانی مانند اعضای هیئت علمی و دانشجویان و محتوای درسی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی با تبعیت از تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، رویکرد خود در جذب نیرو را تغییر داده و آسیب‌شناسی و کار کارشناسی و تخصصی برای این تغییر رویکرد صورت گرفته است.
جذب اعضای هیئت علمی متناسب با نیاز کشور
وی خاطرنشان کرد: در بحث جذب اعضای هیئت علمی، توجه به نیازهای کشور بسیار مهم است. دانشگاه آزاد اسلامی نیز بر همین اساس اقدام به جذب اساتید خواهد کرد.
رئیس مرکز جذب و امور هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در سنوات گذشته موانعی برای جذب نیروی جوان به عنوان اعضای هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشت، گفت: امروز با تحول ساختاری دانشگاه و تأسیس مرکز جذب هیئت علمی، مقرر شده به مدت ۵ سال سالانه هزار نفر نیروی متخصص به عنوان عضو هیئت علمی جذب دانشگاه آزاد اسلامی شوند.
رنجبر تأکید کرد: اولین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شده و در مهرماه سال جاری حدود ۹۰۰ نفر به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه جذب خواهند شد. فراخوان دوم نیز در اوایل آبان ماه سال جاری اعلام می شود.
لزوم حرکت دانشگاه آزاد به سمت تجاری‌سازی علم و فناوری
وی با تاکید بر لزوم حرکت دانشگاه به سمت تجاری‌سازی علم و فناوری، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در این مسیر حرکت می‌کند تا بتواند درآمد مستمر و پایدار ایجاد کند.
در پایان این کنگره، اعضای سازمان اسلامی دانشجویان ایران (سادا) به بیان نظرات، پیشنهادات و مطالبات خود پرداختند.

منبع : بازار کار

همچنین ببینید

این روش‌ها باعث مهاجرت نخبگان می‌شود/بعضی از این تندروی‌ها در راستای منافع آمریکا به نظر می‌رسد

معاون پژوهشی سابق وزارت علوم درباره‌ی طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی تاکید کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *