امروز پنجشنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اصلاح آیین نامه استخدامی دهیاریها به زودی

اصلاح آیین نامه استخدامی دهیاریها به زودی

معاون دهیاری های سازمان شهرداری ها دهیاری های کشور گفت: موضوع اصلاح آیین‌نامه استخدامی دهیاری‌ها و آیین‌نامه اجرایی قانون شوراها بزودی در هیئت وزیران مطرح می شود.
به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل از  مهر، سعید رضا جندقیان در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه تلاش برای پیگیری و رسیدگی به مطالبات دهیاران در حوزه حقوق و مزایا، امنیت شغلی و تدوین آئین نامه شرایط استخدامی، درجه‌بندی و افزایش اعتبارات دهیاری‌ها در دستور کار قرار دارد افزود: در همین راستا مشکل آئین‌نامه استخدامی و اجرایی دهیاریها حل و دستورالعمل حقوق و مزایا دهیاری‌ها نیز اصلاح می‌شود.
وی با اشاره به ابلاغ لایحه دهیاریها نیز عنوان کرد: لایحه دهیاری‌ها حدود سه هفته پیش و پس از گذشت ۱۰ سال از مناقشاتی که با برخی دستگاه‌ها وجود داشت سرانجام با دستور وزیر کشور به دولت فرستاده شد و امیدواریم با کمترین تغییرات ابلاغ شود.
جندقیان از افزایش حدود ۷۰ درصدی بودجه دهیاری‌ها در سال ۹۸ خبر داد و گفت: بودجه دهیاری‌ها در پایان سال ۹۶، حدود ۴ هزار و ۴۴۰ میلیارد تومان بود که این رقم در سال ۹۷ به دو هزار و ۹۱۰ میلیارد تومان کاهش پیدا کرد اما در سال جاری حدود ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده و تقریباً دوبرابر شده است.
معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاریها با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷ هزار و ۵۹ دهیاری در روستاهای کشور فعال هستند که به ۱۹ میلیون نفر جمعیت روستایی خدمات ارائه می‌دهند افزود: تاکنون ۹۵ درصد از جمعیت روستایی کشور تحت پوشش مدیریت دهیاری‌ها قرار گرفته‌اند.
جندقیان معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: با راه‌اندازی دهیاری‌ها، تاکنون بیش از ۱۶ هزار و ۶۵۶ دستگاه انواع ماشین‌آلات خدماتی و عمرانی برای خدمات‌رسانی به جامعه روستایی کشور از سوی دولت به آنها اختصاص یافته که از این تعداد، ۴۱۶۳ دستگاه مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.
محمد مهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های روستایی آذربایجان غربی مستلزم تخصیص اعتبارات ویژه است گفت: این انتظار می‌رود برای رسیدن برخی شاخص‌های توسعه روستایی استان به میانگین کشوری از جمله در بحث راههای روستایی، اعتبارات با نگاهی عادلانه توزیع شود.

 

منبع : بازار کار

همچنین ببینید

اعلام جزئیات محدودیت های کرونایی که از شنبه در کشور اجرا می شود

کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در اطلاعیه ای جزئیات محدودیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *