امروز یکشنبه , ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / استخدام نیروهای واکنش سریع در هلال احمر

استخدام نیروهای واکنش سریع در هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه کمبودی برای امدادگر نداریم اما مشکل کمبود پایگاه امدادی وجود دارد، گفت: برای استخدام نیروهای واکنش سریع برنامه داریم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سیدعلی اصغر پیوندی شامگاه ‌شب گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: خراسان جنوبی استانی پهناور است و تراکم جمعیت در آن کم و دو کریدور از دو کریدور اصلی کشور در این استان قرار دارد و هر روز شاهد حوادث ترافیکی هستیم.
وی از وجود خشکسالی‌های پی در پی در برخی از استان های کشور خبر داد و افزود: در کل کشور ۱۷ میلیون نفر از مردم از خشکسالی رنج می برند که امروزه به اوج خود رسیده است.
رئیس جمعیت هلال احمر  با بیان اینکه بسیاری از مردمان این مناطق صبور هستند بیان کرد: در حال حاضر ۵۰۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می‌شوند و کمبود آب مشکلات بهداشتی زیادی را در مناطق روستایی به وجود آورده است.
پیوندی با بیان اینکه سیل به دلیل شرایط خاص اقلیمی که وجود دارد حوادث و خساراتی را در استان به وجود می آورد تصریح کرد: گسل های موجود در خراسان جنوبی دغدغه ای برای ماست که در شرایط بحرانی بتوانیم امدارسانی را انجام دهیم.
وی با اشاره به اینکه فاصله پایگاه های امداد و نجات در خراسان جنوبی به دلیل وسعت استان بسیار زیاد است خاطرنشان کرد: در خراسان جنوبی ۲۳ پایگاه ثابت و ۶ پایگاه سیار وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ساخت پایگاه امداد و نجات با کمک خیرین، مردم، بخشداری و فرمانداری ها انجام می شود یادآور شد: در مجموع در کل کشور ۵۹۸ پایگاه وجود دارد که تا یک هزار و ۲۰۰ پایگاه استاندارد جهانی فاصله زیادی داریم.
پیوندی با اشاره به اینکه مسئولان استانی و خیران باید دست در دست هم دهند تا مشکلات را کاهش دهند اظهار داشت: امید است تا هفته دولت سال ۹۹ با اعتبارات استانداری و هلال احمر ۵ پایگاه در نقاط ضروری خراسان جنوبی احداث خواهد شد.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه هدف دوم ما پروژه های ناتمام استان است که به طول انجامیده است گفت: مجتمع هلال احمر از سال ۹۱ آغاز شده و نیمه تمام مانده که امید است تا یک سال دیگر به بهره برداری برسد.
پیوندی با اشاره به اینکه پروژه دیگری که در دست احداث است سایت اصلی جمعیت است که در این راستا تصمیماتی با استاندار گرفته شده ‌و منابع به شکلی تامین می شود تا این پروژه در آینده ای نزدیک به بهره برداری برسد.
وی با اشاره به راه اندازی داروخانه مرکزی اظهار داشت: داروخانه مرکزی قرار است تاسیس شود که باید این داروخانه در دسترس مردم باشد و انواع داروها را به آن تزریق خواهیم کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر  با اشاره به اینکه تصمیمات نادرست ساخت پروژه مجتمع هلال احمر را طولانی کرده که تا یک سال آینده به بهره‌برداری می رسد گفت: ۵ پایگاه تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
پیوندی خاطرنشان کرد: در برخی شهرستان های استان انبار امدادی نداریم که در این راستا ۷۹ دستگاه کامیونت خریداری کرده ایم و امید است با تزریق تعداد قابل قبولی کامیونت مناسب مشکل برطرف شود.
وی با اشاره به کاروان نذر آب یادآور شد: ما وظیفه داریم به عنوان خدمتگزاران کوچک به مردم کمک کنیم پدر این راستا در قالب کاروان نذر آب، حدود ۳۰ میلیارد تومان سال گذشته برای کاروان‌های سلامت هزینه شده است.
 رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ۶۰۲ روستای استان سیستان و بلوچستان با تانکر  آبرسانی شده‌اند افزود: کاروان های نذر آب دو از مردادماه سال جاری راه‌اندازی شده ‌و تلاش کردیم بیماری‌هایی که به شکل مقطعی اتفاق می‌افتاد را کم کنیم.
پیوندی با اشاره به اینکه ۳ خودروی نجات به استان داده شده ‌اما نیاز استان را برطرف نکرده است بیان کرد: همچنین مجوز خرید ۲۲۰ آمبولانس را داریم که اگر خریداری شود به خراسان جنوبی نیز داده می‌شود.
وی با بیان اینکه ۵ کامیونت به خراسان جنوبی داده خواهد شد خاطرنشان کرد: ۵۰ هزار نفر نیروی امدادگر در سطح کشور وجود دارد، کمبودی برای امدادگر نداریم  اما مشکل کمبود پایگاه  امدادی وجود دارد.
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در افغانستان به دلیل تعلقات زیادی که داریم در کابل و زرنگ پایگاه های امداد و نجات داریم گفت: برای استخدام نیروهای واکنش سریع برنامه داریم.

منبع : بازار کار

همچنین ببینید

طبق برنامه وزارت بهداشت، تا پایان تیر ۱۳ میلیون نفر گروه پرخطر واکسینه می شوند

دویست و بیست و سومین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *