امروز سه شنبه , ۸ مهر ۱۳۹۹
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی / آیا برای هربار خروج از کشور باید از پدر و شوهر اجازه گرفت؟

آیا برای هربار خروج از کشور باید از پدر و شوهر اجازه گرفت؟

دانستنیبه گزارش خبرنگار  حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، بر اساس قوانین مصوب کشور برخی از اجازه‌ها به دست پدر یا زوج است و دریافت پاسپورت و خروج از کشور یکی از همین اختیارات است که به دست پدر و زوج صورت می‌گیرد.

اگر دختر یا خانمی قصد خروج از کشور را داشته باشد، باید اجازه دریافت روادید یا همان پاسپورت را از پدر و همسر خود اخذ کند.


بیشتر بخوانید: راهکارهای قانونی تغییر نام خانوادگی چیست؟


پوریا قهرمانی وکیل پایه یک دادگستری در گفت‌وگو با  خبرنگار  حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چگونگی خروج زنان از کشور  اظهار کرد: تا پیش از سال ۹۳ برای دریافت روادید و خروج از کشور زوج و زوجه یا پدر و دختر باید به دفترخانه مراجعه می‌کردند تا اجازه رسمی اخذ شود.

او ادامه داد: پس از هر بار با پایان یافتن مهلت روادید، باز هم طرفین باید به دفترخانه مراجعه می‌کردند تا اجازه رسمی از سوی پدر یا زوجه برای خروج از کشور آن‌ها اخذ شود.

یک بار اجازه خروج از کشور کافی‌ است 

این وکیل پایه یک دادگستری درباره چگونگی خروج از کشور بعد از سال ۹۳ بیان کرد: پس از سال ۹۳ مصوب شد که با هر بار پایان یافتن مهلت روادید، نیازی به اخذ اجازه از زوج یا پدر نیست.

قهرمانی ادامه داد: بر اساس قانون بعد از سال ۹۳، تنها یک بار اجازه از سوی پدر و زوج برای دریافت پاسپورت و روادید کافی است و برای تمدید آن همان اجازه اولیه کفایت می‌کند و دیگر نیازی به اخذ دوباره اجازه نیست.

انتهای پیام/

چگونگی اخذ روادید و خروج از کشور توسط زوجه و فرزند دختر

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

از دردِ مشترک ناشنوایان تا خبرهای خوش برای آنها

در حالی‌که هفته جهانی ناشنوایان امسال با شعار «تاکید مجدد بر حقوق انسانی ناشنوایان» نام‌گذاری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *