امروز چهارشنبه , ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / روسیه برای فروش سلاح‎های پرسرعت خود به آمریکا اعلام آمادگی کرد

روسیه برای فروش سلاح‎های پرسرعت خود به آمریکا اعلام آمادگی کرد

روسیه برای فروش سلاح‎های پرسرعت خود به آمریکا اعلام آمادگی کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه راشاتودی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در ولادی‌وستوک گفت مسکو آماده است سلاح‌های بسیار پرسرعت خود را که آمریکا و هیچ کشور دیگر جهان در اختیار ندارند به این کشور بفروشد تا توازن (قدرت) برقرار شود.

او در حاشیه نشست مجمع اقتصادی شرق در شهر ولادی‌وستوک گفت: نباید فراموش کنیم که آمریکا حتی به پیمان جامع منع آزمایش‌های هسته‌ای نیز نپیوسته است. علاوه بر این، اکنون ما با خطر استقرار تسلیحات در فضای پیرامون زمین روبرو هستیم. این‌ها چالش‌هایی است که بشریت ممکن است با آن‌ها مواجه شود، زیرا اکنون بالای سر ما در فضا ممکن است نوعی از سلاح‌ها وجود داشته باشد که حتی شاید شامل سلاح‌های هسته‌ای در فضا شود. این سلاح‌ها می‌توانند در زمانی بسیار کوتاه، فاصله فضا تا زمین را طی کنند. از این رو، این مسئله، گزینه‌های دفاعی را بسیار پیچیده خواهد کرد؛ لذا این ممکن است شرایط امنیتی را در سراسر جهان به طرزی قابل توجه، تغییر دهد.

رئیس جمهور روسیه افزود در حال حاضر، شرکای آمریکایی ما- هنگامی که به آن‌ها پیشنهاد ادامه گفتگو‌ها درباره خلع سلاح (هسته‌ای) را می‌دهیم- صرفاً سکوت اختیار می‌کنند. این هیچ مسئلهِ جدیدی نیست (که آمریکایی‌ها درباره خلع سلاح هسته‌ای سکوت می‌کنند). ما آخرین باری که با شرکای آمریکایی‌مان ملاقات کردیم، در این باره گفت‌وگو کردیم که چگونه می‌توانیم این سلاح‌های ابرمافوق صوت را تحت پیمان‌هایی قرار دهیم و این سلاح‌ها را تحت نظر داشته باشیم.

پوتین در ادامه افزود: هیچ کشوری در جهان- حتی آمریکا- چنین سلاح‌هایی ندارد. از این رو، من گفتم شاید ما (روسیه) بتوانیم چنین سلاح‌هایی را به آمریکا بفروشیم تا توازن (قدرت نظامی) را برقرار کنیم. اما آن‌ها گفتند که شاید خودشان بتوانند چنین سلاح‌هایی را تولید کنند، اما چرا آن‌ها می‌خواهند این همه پول را برای تحقیقات در این خصوص هزینه کنند، در حالی که ما این پول‌ها را قبلاً هزینه کرده‌ایم و در ضمن می‌توانیم منافعی را از آن‌ها (در رابطه با فروش این سلاح‌ها به آمریکا) دریافت کنیم. این به مثابه رخنه در امنیت ما (روسیه) نخواهد بود، اما به ایجاد توازن کمک خواهد کرد. ما همچنین می‌توانیم درباره تحت نظارت قرار دادن اغلب انواع سلاح‌ها و تجهیزاتِ پرتاب کنندهِ موشک‌ها با یکدیگر گفتگو کنیم.

پوتین همچنین اعلام کرد: روسیه آماده گفت‌وگو درباره این موضوعات است، اما تاکنون ما هیچ پاسخ مناسبی از سوی آمریکا در این خصوص دریافت نکرده‌ایم.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

انفجار اوضاع در کرانه باختری با ۳ شهید و ۱۵۱ زخمی/ تظاهرات به درگیری‌ مسلحانه بدل شد

راهپیمایی‌هایی امروز (سه شنبه) در تمامی شهرها و روستاهای کرانه باختری برای یاری قدس و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *