امروز جمعه , ۱ مرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / ایران ۷۱ – آنگولا ۶۲/ گام محکم آسمان خراش‌ها برای المپیکی شدن/ سومین پیروزی تاریخ بسکتبال کشورمان در جام‌های جهانی

ایران ۷۱ – آنگولا ۶۲/ گام محکم آسمان خراش‌ها برای المپیکی شدن/ سومین پیروزی تاریخ بسکتبال کشورمان در جام‌های جهانی

تیم‌های ملی بسکتبال ایران و آنگولا در چارچوب رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ امروز «جمعه» از ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف هم رفتند.

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، در چارچوب رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ تیم‌های ملی بسکتبال ایران و آنگولا امروز «جمعه» از ساعت ۱۲:۳۰ به مصاف هم رفتند.

شاگردان مهران شاهین طبع در بازی نخست با نتیجه ۸۳ – ۸۱ مقابل پورتوریکو شکست خوردند و در دیدار دوم هم مغلوب تونس شدند. ملی پوشان کشورمان در بازی سوم مقابل تیم قدرتمند اسپانیا نمایش خوبی داشتند، اما در نهایت نتیجه را به این تیم واگذار کردند.

تیم ملی بسکتبال کشور پس از قبول ۳ شکست در این دوره از رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۹ در گروه بازنده قرار گرفت و امروز «جمعه» به مصاف تیم ملی آنگولا رفت.

هر ۲ تیم برای کسب سهمیه المپیک نیاز به پیروزی در این مسابقه دارند.

ابتدای کوارتر اول بازی متعادل دنبال می‌شد. هر ۲ تیم در کسب امتیاز چندان موفق نبودند. در این دیدار ملی پوشان ایران و آنگولا کمتر از پرتاب‌های ۳ امتیازی استفاده کردند.

از دست دادن توپ‌ها و بی دقتی ملی پوشان از مشکلات تیم ملی ایران در ابتدای این مسابقه بود.

آنگولایی‌ها در همین ابتدای مسابقه خطا‌های زیادی را مرتکب شدند و برای تیم ایران فرصت خوبی در کسب امتیاز به وجود آوردند. صمد نیکخواه بهرامی هم در ادامه با کسب یک سبد ۳ امتیازی فاصله را برای نخستین بار به ۳ امتیاز رساند، اما بی دقتی در دفاع عقب زمین کار را به تساوی کشاند.

آنگولا برای نخستین بار در این مسابقه از ایران پیش افتاد، اما پرتاب ۲ امتیازی خوب از جمشیدی کار را به تساوی کشاند.

حامد حدادی که یکی از بهترین ریباند کننده‌های دور گروهی این مسابقات است در ۲ صحنه خوش درخشید و مانع امتیاز گیری حریف شد.

نماینده آفریقا که در قاره خودش به دنبال سهمیه المپیک بود بازی خوبی را به نمایش گذاشته است. آن‌ها هنگامی که از ایران پیشی گرفتند دست به پرس دفاعی زدند تا مانع امتیاز گیری ملی پوشان کشورمان شوند با این حال ترفند حسن زاده ایران را پیش انداخت.

بی دقتی حسن زاده در پرتاب پنالتی باعث شد تا موقعیت خوب کسب امتیاز برای ایران از دست برود و در ادامه آنگولا با یک پرتاب ۳ امتیازی از ایران پیشی بگیرد.

بازی در فاصله ۴۲ ثانیه به پایان این کوارتر با نتیجه ۱۷ – ۱۷ دنبال می‌شد. تیم ایران در کمر از ۵ ثانیه مانده به پایان کوارتر اول صاحب ۳ پنالتی شد و همین باعث شد تا آسمان خراشان ۱۹ – ۱۷ برنده کوارتر نخست شوند.

نخستین سبد این کوارتر برای تیم ملی بسکتبال آنگولا بود. اشتباه در پرتاب و از دست دادن یک موقعیت خوب باعث شد تا کار ۲ تیم با نتیجه تساوی دنبال شود.

بازی پر برخورد دنبال می‌شد و ۲ تیم با دفاع‌های زیر حلقه مانع امتیاز گیری حریف می‌شدند.

نماینده آفریقا بهتر از ملی پوشان ایران بود و توانست یک امتیاز ارزشمند دیگر کسب کند.

بازیکنان ایران همانند بازی مقابل پورتوریکو در حملات بسیار بی دقت و بد عمل کرد.

آنگولا بازهم امتیاز ارزشمند دیگری گرفت و از ایران پیش افتاد.

بی دقتی در پرتاب‌های ۳ امتیازی همراه با بدشانسی یکی از مشکلات دقایق پایانی ملی پوشان در این بازی بود.

تیم ایران سرانجام در ثانیه‌های پایانی این کوارتر به نخستین سبدش دست پیدا کرد.

سرمربی آنگولا که پس از پیش افتادن از ایران قصد نداشت جریان بازی را از دست بدهد بلافاصله پس از امتیازی که توسط گرامی پور به دست آمد درخواست وقت استراحت کرد.

بازی در لحظات پایانی سرعت زیادی گرفت.

آنگولا بلافاصله پس از بازگشت به زمین ۲ امتیاز گرفت، اما بازیکنان ایران هم به خوبی عمل کردند و سرانجام بازی در امتیاز ۲۶ برابر شد.

مهران شاهین طبع در لحظات آخر درخواست وقت استراحت کرد. ملی پوشان کشورمان در آخرین لحظات فرصت داشتند از حریف پیشی بگیرند، اما پرتاب ۳ امتیازی ایران به داخل سبد نرفت.

تیم ملی بسکتبال آنگولا در پایان این کوارتر ۱۲ – ۹ به پیروزی رسید تا در مجموع بازی در پایان نیمه نخست ۲۹ – ۲۸ به سود این تیم تمام شود.

کوارتر سوم با بازی خوب حامد حدادی آغاز شد و تیم ملی بسکتبال ایران توانست به راحتی امتیاز بگیرد و از حریف پیش بیافتد.

تیم ملی کشورمان در کوارتر‌های قبلی و به خصوص در کوارتر دوم بازی خوبی ارائه نکرد، اما در این کوارتر تیم ملی ایران پیش افتاد و ملی پوشان توانستند با کسب چند سبد متوالی ۴ امتیاز پیش بیافتند.

صمد نیکخواه بهرامی به خوبی بازی می‌کرد و حتی در دفاع هم عالی بود. بازیکنان آنگولا هنگامی که با دفاع مستحکم زیر حلقه ایران رو به رو می‌شدند نمی‌توانستند به راحتی امتیاز بگیرند و همین اتفاق در برگشت برای ایران تبدیل به یک فرصت عالی می‌شد.

نماینده قاره آفریقا در ادامه نمایش بهتری داشت و با استفاده از فرصت‌های پیش آمده توانست فاصله اش را با ایران کمتر کند.

حملات خوب بازیکنان ایرانی بازهم اختلاف ۲ تیم را به ۴ امتیاز رساند.

آنگولا در دقایق پایانی این کوارتر بازی بهتری را به نمایش گذاشت. آن‌ها سرعت و قدرت را چاشنی کارشان کردند و توانستند با استفاده از ضعف دفاعی ایران ۴۵ – ۴۴ پیش بیافتند.

پس از گل شدن یکی از پرتاب‌های مایک رستم پور و تساوی ۲ تیم صمد نیکخواه با پرتاب ۳ امتیازی باعث شد ایران از حریفش پیش بیافتد.

فداکاری بازیکنان ایرانی در ثانبه پایانی هم فرصت را از آنگولا گرفت و سرانجام تیم ایران با نتیجه ۲۰ – ۱۶ برنده این کوارتر شد تا در مجموع نتیجه ۴۸ – ۴۵ به سود تیم ملی بسکتبال کشورمان شود.

کوارتر چهارم بسیار حساس و نزدیک آغاز شد.

نخستین سبد برای تیم ایران به دست آمد تا اختلاف ۲ تیم به ۵ امتیاز برسد.

بازبینی یک صحنه مشکوک نزدیک به ۲ دقیقه زمان برد و برای ایران ۲ پرتاب خطا را در پی داشت.

رسول مظفری زاده که در دفاع و پرتاب‌ها خوب بود نتوانست یکی از پرتاب هایش را گل کند، اما همین کافی بود تا اختلاف به ۶ برسد.

توپ در اختیار ایران قرار گرفت که دیگر امتیازی در پی نداشت.

برای آنگولا موقعیت ایجاد شد، اما این تیم نتوانست از فرصت پیش آمده استفاده کنند و صمد نیکخواه هم با موقعیتی که داشت توانست ۳ امتیاز ارزشمند بگیرد و فاصله را بیشتر کند.

درایت آسمان خراش‌های ایران با چاشنی ضربات ۳ امتیازی صمد که همه را به یاد سال‌های ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷ می‌انداخت اجازه نمی‌داد تا نماینده قاره آفریقا به ایران نزدیک شود.

در حالی که تنها ۵ دقیقه تا پایان این کوارتر زمان مانده بود ایران با نتیجه ۶۰ – ۵۲ از حریفش پیش بود.

ایران ۷۱ - آنگولا ۶۲/ گام محکم آسمان خراش‌ها برای المپیکی شدن/ سومین پیروزی تاریخ بسکتبال کشورمان در جام‌های جهانی

آنگولایی‌ها هر چه داشتند به کار گرفتند تا فاصله کمتر هم شود، اما بازیکنان ایرانی از فرصت پیش آمده نهایت استفاده را کردند و اجازه ندادند تا فاصله از ۷ امتیاز کمتر شود.

سرمربی آنگولا مجبور شد درخواست وقت استراحت و نکات فنی را به بازیکنانش گوشزد کند.

بازی در این لحظات بسیار جذاب و دیدنی بود.

رسول مظفری بسیار خوش درخشید و با دفاع عالی فرصت را از حریف گرفت.

آنگولایی‌ها که می‌دانستند با این باخت دیگر شانس حضور در المپیک را از دست می‌دهند با عصبانیت بازی را دنبال می‌کردند که همین به سود ایران بود و برای ما خطا‌های پنالتی را در پی داشت.

تیم ایران در فاصله یک دقیقه تا پایان بازی اختلافش را با حریف آفریقایی به بیش از ۱۰ امتیاز رساند.

مربی آنگولا که نمی‌خواست بازنده این بازی مهم باشد بازهم درخواست وقت استراحت کرد تا از کمترین زمان بیشترین استفاده را کند.

آنگولا پس از این وقت استراحت به ۲ امتیاز دست پیدا کرد تا فاصله به ۱۰ امتیاز برسد.

آن‌ها ۲ امتیاز دیگر همراه با خطای پنالتی گرفتند تا فاصله کمتر شود.

در نهایت ایران با نتیجه ۲۳ – ۱۷ در این کوارتر به پیروزی رسید تا در مجموع با نتیجه ۷۱ – ۶۲ آنگولا را شکست دهد و گام محکمی برای رسیدن به المپیک بردارد.

ایران ۷۱ - آنگولا ۶۲/ گام محکم آسمان خراش‌ها برای المپیکی شدن/ سومین پیروزی تاریخ بسکتبال کشورمان در جام‌های جهانی

آخرین دیدار ایران روز یکشنبه و از ساعت ۱۶:۳۰ مقابل تیم فیلیپین خواهد بود. تیم ایران برای رسیدن به المپیک باید در بازی روز یکشنبه برنده باشد و منتظر شکست چین برابر یکی از تیم‌های کره جنوبی و یا نیجریه باشد.

گفتنی است این پیروزی سومین برد ایران در تاریخ جام‌های جهانی بود.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

طالبان برای مذاکره و صلح در افغانستان شرط گذاشت/ دنبال جنگ نیستیم/خبرنگاران را تهدید نکردیم

سخنگوی طالبان افغانستان در مصاحبه‌ای به شرح مواضع این گروه در خصوص رخدادها و اتفاقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *