امروز شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اعتماد مردم نتیجه اقدامات اخیر قوه قضائیه است

اعتماد مردم نتیجه اقدامات اخیر قوه قضائیه است

سروریپرویز سروری در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد اقدامات قوه قضائیه در برابر مفسدان گفت: به نظر می‌رسد که بسیاری از مردم اعتمادشان به مسئولان را از دست داده‌اند و این باور که با مفسدان برخورد نمی‌شود یا مناسبات مادی و نسبت‌های افراد با مقامات مانع از رسیدگی به تخلفات می‌شود غلط است اما متاسفانه به یک باور عمیق مردمی تبدیل شده است.

او افزود: اقدامات قوه قضائیه هر چند که آثار مثبت بسیار زیادی در جلوگیری از روند رشد فساد دارد اما اثر اعتمادآفرینی برای مردم سرمایه بزرگتری است و ما هر روز می‌بینیم که اعتماد مردم به این قوه بیشتر می‌شود و مردم احساس خوبی نسبت به این مسئله دارند.

او خاطرنشان کرد: این موضوع به هیچ وجه جناحی نیست و مردم نیز با هر فکری که دارند این اقدامات را مثبت تلقی می‌کنند و خواستار استمرار و ادامه آن هستند. این موضوع که قوه قضائیه چه مقدار می‌تواند در برابر فشارها مقاومت کند مسئله مهمی است؛ البته کادر جدید قوه قضائیه نشان دادند که توانمندی بالایی در مقابل فشارها دارند و با نشان دادن اقدامات انقلابی و بدون نگاه کردن به نام، نشان، جناح و جریان هر فردی، در برابر سوءاستفاده آنها اقدامات متقابل را انجام می‌دهد.

او در پایان گفت: من فکر می‌کنم این سرمایه مهم اجتماعی که مهمترین قدرت ملی کشور هم هست، با این اقدامات در حال تضاید و افزایش است و استمرار آن می‌تواند دستاوردهای زیادی برای نظام داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

هشدار حزب‌الله عراق درباره تعلل آمریکا در خروج از عراق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی گردان‌های حزب‌الله هشدار داد که اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *