امروز شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / یک کارشناس آمریکایی : دولت آمریکا صدای مردم را نمی‌شنود

یک کارشناس آمریکایی : دولت آمریکا صدای مردم را نمی‌شنود

به گزارش اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، یک کارشناس اقتصادی می‌گوید: در حالی که دو سوم کالاهایی که از چین وارد آمریکا می‌شود مشمول تعرفه است و مردم آمریکا خواستار توقف جنگ تعرفه‌ای بین پکن و واشنگتن هستند اما کسی به آن توجهی نمی‌کند.

«جفری تاکر» از موسسه پژوهش اقتصادی آمریکا می‌گوید: افزایش تعرفه‌ها برای اقتصاد آمریکا یک فاجعه است، اما این آن چیزی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ۴ سال پیش قول داده بود بنابراین چنین اقدامی هیچ تعجبی ندارد.

وی می‌گوید: علیرغم این واقعیت که جنگ تجاری ممکن است به دادگاه کشیده شود؛ چراکه چین ادعا می‌کند تعرفه‌گذاری از سوی آمریکا غیرقانونی است، ترامپ حتی به خواسته‌های مردم خودش که خواهان کنار گذاشتن سیاست جنگ تعرفه‌ای هستند نیز توجهی نمی‌کند.

آن چیزی که بسیار جالب است این است که در تاریخ آمریکا تولیدکنندگان و تجار آمریکایی در هیچ دوره‌ای از تعرفه‌گذاری حمایت نکرده‌اند و در حال حاضر نیز از هر قشری از طیف ماهیگیران و کشاورزان گرفته تا بخش انرژی و خرده‌فروشان به دنبال توقف جنگ تجاری هستند.

تاکر می‌گوید: ظاهرا مقامات آمریکایی در مقابل خواسته مردمشان کر شده‌اند؛ چراکه همه قدرت دست ترامپ است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع : خبرگزاری فارس

همچنین ببینید

هشدار حزب‌الله عراق درباره تعلل آمریکا در خروج از عراق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی گردان‌های حزب‌الله هشدار داد که اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *