امروز سه شنبه , ۱ تیر ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی / پایتخت هسته‌ای ایران هنوز مشکل آب آشامیدنی دارد

پایتخت هسته‌ای ایران هنوز مشکل آب آشامیدنی دارد

کاظمی/ پایتخت هسته‌ای ایران هنوز مشکل آب آشامیدنی داردبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین میرزاییان نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها صبح امروز در بیست و دومین اجلاس شورای عالی استان‌ها ضمن تسلیت ایام سوگواری امام حسین(ع) گفت: ما فرزندان عاشورا در خلیج همیشه فارس و در کشور‌های یمن، سوریه، بحرین، لبنان و فلسطین خواب و آرامش را از چشمان کور دل آمریکا و صهیونیست‌های جهانی ربوده‌ایم.

او با اشاره به ساقط شدن پهباد آمریکایی و کنترل کشتی انگلیس در خلیج فارس افزود: جبهه مقاومت در جنوب لبنان به فرمان سید حسن نصرالله وحشت را در دل صهیونیست‌ها طنین انداز کرده و این‌ها حاصل تبعیت از فرامین، ولی فقیه زمان است.

نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها گفت: از تلاش‌های رئیس قوه قضاییه تشکر می‌کنم که با درایت خاص و با رویکرد جدید در مقابله با فساد اقتصادی درصدد اجرای عدالت است و امیدواریم با همدلی سران قوا شاهد ریشه کن شدن مفاسد اقتصادی و رانت خواری باشیم.

میرزاییان با بیان اینکه من از استانی سخن می‌گویم که ۲۴ شهرستان دارد، تصریح کرد: به خود می‌بالم که استان اصفهان ۲۳ هزار شهید دارد و ۱۰ درصد شهدای انقلاب را به خود اختصاص داده است.

او با بیان اینکه اصفهان دچار کمبود شدید آب است، افزود: از زحمات رئیس جمهور تشکر می‌کنم که با تدبیر خود کمیته احیای زاینده رود را تشکیل داد و موجب رفع مشکل آب زاینده رود شد.


بیشتر بخوانید: مدیریت یکپارچه زمینه ساز ارتقای خدمات شهری/ رفع تبعیض آموزشی در همه حوزه‌ها باید سیاست وزیر آموزش و پرورش باشد


نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها ضمن تشکر از همکاری استاندار اصفهان با جامعه شورایی این استان گفت: شهرستان نطنز دارای مردمانی انقلابی است و به عنوان پایتخت هسته‌ای ایران هنوز مشکل آب شرب دارد که امیدواریم با همکاری وزارت نیرو و تأمین اعتبارات نسبت به تکمیل لوله گذاری مسیر آب از نطنز تا سد زاینده رود اقدام شود.

میرزاییان با اشاره به قرارگیری مقبره آقا علی عباس در جوار شهر بادرود و سفری که مقام معظم رهبری به این خطه داشتند، تصریح کرد: در ادامه این سفر و دستور ایشان بر حل مشکل زائران این آستان، هیئت دولت در تاریخ ۳ اردیبهشت ۹۶، ۱۰ میلیارد تومان جهت هزینه زائرسرا به این آستان اختصاص داد، اما تا کنون فقط یک میلیارد اختصاص یافته است، لذا از اوقاف می‌خواهم که پس از ۳ سال حداقل کوچک‌ترین پیگیری را انجام دهد.

او با بیان اینکه ۱۰ درصد از نذورات آستان به سازمان اوقاف واریز می‌شود، افزود: امیدواریم شاهد توسعه کار‌های عمرانی و فرهنگی بیشتری در این آستان باشیم، اما ای کاش سازمان اوقاف در توسعه بقای متبرکه روش جدیدی را اتخاذ کند.

نماینده مردم اصفهان در شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه ۱۰ کیلومتر از جاده کاشان و آران و بیدگل هنوز بلاتکلیف مانده است، گفت: هنوز کار ۱۸ کیلومتر از جاده حوزه شهر بادرود باقی مانده است که متاسفانه شاهد بروز تصادفات در این مسیر هستیم.

میرزاییان با بیان اینکه جوانان ما مشکل مسکن و ازدواج دارند، تصریح کرد: با اصلاح قانون تغییر کاربری مقرر شده که ۸۰ درصد ارزش زمین‌های کشاورزی به حساب خزانه واریز شود که این از موانع تغییر کاربری حوزه شهری است.

او تصریح کرد: چرا در ۳ سال اخیر رشد مسکن به افزایش ۳۰۰ درصدی رسیده است، در حالی که دولت‌های قبلی به دنبال احداث مسکن مهر به طور محسوس موجب کاهش قیمت مسکن شدند؟

میرزاییان در پایان گفت: آیا احداث ۵۰ متر اتاق کارگری در باغات خشک شده تغییر کاربری است که کشاورزان مظلوم را با قوه قضاییه درگیر می‌کنید؟، در حالی که لازم است این قانون تغییر کاربری در استان‌های گرمسیری و خشک اصلاح شود.

انتهای پیام/

بلاتکلیفی ۱۰ کیلومتر از جاده کاشان و آران و بیدگل در استان اصفهان

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

واکنش مرادی کرمانی به نام‌گذاری کوچه به نامش

هوشنگ مرادی کرمانی با قدردانی از اقدام برای نام‌گذاری چند کوچه و خیابان در تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *