امروز سه شنبه , ۱ تیر ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی / واکنش تعزیرات به توزیع نان ۵ هزار تومانی در تهران

واکنش تعزیرات به توزیع نان ۵ هزار تومانی در تهران

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

محمد علی اسفنانی مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی شهر تهران در گفت‌وگو با  خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره علت تفاوت قیمت نان در نانوایی‌های آزاد پز و دولتی گفت: منظور از نانوایی‌ آزادپز، نانوایی‌هایی است که از یارانه کمتری برخوردار هستند.

او افزود: قیمت هر کیلوگرم گندمی که از کشاورز خریداری می‌شود ۱۸ هزار ریال است، در حالی که آرد به قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار ریال در اختیار نانوایی‌های آزاد پز قرار می‌گیرد و این نانوایی‌ها از یارانه کمتری برخوردار هستند.

مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی شهر تهران با بیان اینکه در نانوایی‌های دولتی پز آرد با قیمت هر کیلوگرم ۱۰ هزار ریال به فروش می‌رسد، تصریح کرد: با توجه به موضوعات مطرح شده به برخی از نانوایی‌ها پسوند آزاد پز و به برخی دیگر پسوند دولتی پز اضافه می‌شود.

او در واکنش به تفاوت قیمت نان در نانوایی‌های آزاد پز در سطح شهر، افزود: نانوایی‌ها طبق قانون باید نرخ نامه داشته باشند و این نرخ نامه توسط اتحادیه نانوایی و سازمان حمایت از مصرف کنندگان به تصویب می‌رسد.


بیشتر بخوانید: هشدار تعزیرات به کم فروشان کارخانه‌ای/ اسفنانی: مردم شکایت کنند، رسیدگی می‌شود


مدیرکل اداره تعزیرات حکومتی شهر تهران با بیان اینکه برخی از شهروندان نان را با مشخصات خاصی از قبیل نان کنجد دار یا سبزی دار و غیره تهیه می‌کنند، گفت: طبیعی است که در عرضه محصولات مختلف، تفاوت قیمت وجود دارد، اما این موضوع به این منظور نیست که نان براساس نرخ نامه مصوب به فروش نرسد.

اسفنانی اضافه کرد: شهروندان در صورت نارضایتی از قیمت نان و سایر محصولات مصرفی شکایات خود را به اداره کل تعزیرات حکومتی تهران اعلام کنند تا با بررسی گزارشات به تخلفات صنفی رسیدگی شود.

انتهای پیام/

توضیحات تعزیرات درباره علت تفاوت قیمت نان در نانوایی‌های شهر تهران

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

واکنش مرادی کرمانی به نام‌گذاری کوچه به نامش

هوشنگ مرادی کرمانی با قدردانی از اقدام برای نام‌گذاری چند کوچه و خیابان در تهران …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *