امروز شنبه , ۲ مرداد ۱۴۰۰
آخرین خبرها
خانه / اخبار / اجتماعی / توضیحات محیط زیست درباره فروش حیوانات پارک پردیسان

توضیحات محیط زیست درباره فروش حیوانات پارک پردیسان

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

سازمان محیط زیست حیوانات پارک پردیسان را به صورت امانی به متقاضیان می‌دهدشهاب الدین منتظمی مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص فروش گونه‌های حفاظت شده در پارک پردیسان به افراد حقیقی و حقوقی اظهار کرد: در گذشته اگر افراد حقیقی و حقوقی برای تحویل گرفتن حیوانات درخواست مجوز می‌کردند، سازمان محیط زیست این حیوانات را به صورت امانی تحویل آن‌ها می‌داد.

او افزود: در گذشته ممکن بود پس از تحویل این حیوانات به متقاضیان، هزاران اتفاق برای این گونه‌ها بیفتد،  به همین منظور اکنون متقاضیان تنها در صورت داشتن شرایط مناسب برای نگهداری از این حیوانات، می‌توانند مجوز تحویل گونه‌های مختلف را اخذ کنند.

منتظمی با بیان اینکه سازمان محیط زیست در صورتی حیوانات پارک پردیسان را به مراکز و افراد حقیقی تحویل می‌دهد که گونه حیات وحش قابلیت رهاسازی نداشته باشد، گفت: این سازمان اجازه دارد تا سقف ۵۰ درصد معادل پروانه انتفاعی از متقاضیان اخذ کند.

مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: اگر این مبلغ دریافت شود، دیگر هر فرد و یا مرکزی به خود اجازه درخواست گونه را نمی‌دهد که این اقدام می‌تواند برای متقاضیان حقیقی پیشگیرانه باشد.


بیشتر بخوانید: حراج حیات وحش در اینترنت!/گونه‌های نایاب جانوری با یک کلیک خرید و فروش می‌شوند


او تصریح کرد: مبالغ دریافتی به خزانه دولت واریز می‌شود و سازمان محیط زیست هیچ حسابی در این خصوص ندارد.

مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان حفاظت محیط زیست به مطالبه گران حیات وحش، گونه‌هایی از جمله کل، بز، قوچ، میش و تعدادی از پرنده‌های آسیب دیده را تحویل می‌دهد.

منتظمی گفت: مطالبه گران باید طبق دستورالعمل شورای عالی محیط زیست (مراکز باید کف استاندارد‌ها را داشته باشند) حیات وحش را تحویل گیرند.

انتهای پیام/

تحویل امانی حیوانات پارک پردیسان به افراد حقیقی و حقوقی

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

هشدار حزب‌الله عراق درباره تعلل آمریکا در خروج از عراق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ابوعلی العسکری» مسئول امنیتی گردان‌های حزب‌الله هشدار داد که اگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *